Cihan Group

ÇİFTÇİLER BİRLİK A.Ş

Cihan Şirketler Grubu’nun değişmekte ve gelişmekte olan piyasa dinamiklerine paralel olarak kendi markalı ürünlerini üretmek ve grubun geçmişten gelen pazarlama deneyimini ve gücünü ürettiği markalarda katma değere dönüştürmek amacıyla, 2000 yılında Cihan Şirketler Grubu’nun üretim ayağını oluşturan Çiftçiler Birlik Kağıtçılık Hijyenik Ürünler ve Yağ Sanayi A.Ş. ‘ni kurmuştur.

Çiftler Birlik OBA yağ markasıyla ticari faaliyetine başlayan firma, zaman içinde temizlik, hijyen ve medikal grupta yeni ürünler geliştirerek üretmeye başlamıştır. Mavi Beyaz markasıyla ürettiği kağıt grubu kısa sürede ülkemizin en büyük ilk üç markası arasına girmeyi başarmıştır.

Başta evsel tüketim kanalına hitap eden Mavi Beyaz ve Eko Beyaz kağıt ürünleri ile piyasalarda yaygınlaşan marka, daha sonra portföyüne Profesyonel kullanımı kapsayan EDK (ev dışı kullanım) kanalında da pek çok ürün katmıştır. Yıllardır Atatürk Hava Limanı İşletmeleri’nin kağıt ihtiyacını karşılayan Mavi Beyaz, pek çok sanayi tesisi, otel ve hastanenin de ihtiyacını karşılamaktadır.

Medikal grubunda da pek çok ürünü bulunan Çiftçiler Birlik A.Ş.’nin Mavi Beyaz markası adı altında ürettiği; hasta bezi, yatak koruyucu örtü, muayene masası örtüsü, hijyenik lif ve ıslak mendil gibi ürünleri de yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda en çok tercih edilen markalar arasındadır.

Değişen yaşam biçimlerini göz önüne alan Çiftçiler Birlik A.Ş., yakın zamanda çöp torbası ve mutfak, banyo, ev yardımcı ürünleri olan Flexi markaları ile bu sektöre girmiş bulunmaktadır.

Evsel kullanımda yer alan Flexi kolay yaşam ürünleri ile alüminyum folyodan, streç filme, plastik çatal kaşıktan, banyo lifine kadar çok geniş bir ürün yelpazesiyle üretim yapmakta olup kaliteyi uygun fiyata kadın tüketicilerin beğenisine sunmaktadır.

Adapazırı’nda gerçekleştirdiği 50 milyon Dolar’lık yatırım sonrası bebek bezi, ıslak havlu ve alt değiştirme örtüsü ile yeni bir üretim kanalı oluşturan ÇiftçilerBirlik; baby&baby markasıyla annelerin hayatına yepyeni bir ürün sunmuştur. Uzun yıllar bebek bezi sektöründen bir çok markanın satış pazarlama faaliyetlerini sürdüren firma kazanmış olduğu know-how ve sürdürdüğü ARGE çalışmalarıyla ürettiği baby&baby markalı ürünlerinde; kalite, sağlık ve uygun fiyat ilkelerini benimsemiştir.

Bugüne kadar İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’nde 6.000 m2 kapalı alanda faaliyetini sürdüren şirket, bu yıl Adapazarı’nda 100.000 m2’lik bir sahada yaklaşık 50.000 m2 kapalı alanı kapsayan yeni fabrikasında 2014 yılında da Dünya standartlarında en son teknolojiyle üretimine devam edecektir.

Detaylı bilgi için ; www.ciftcilerbirlik.com.tr