Çiftçiler Birlik

Cihan Group; 1950 yıllarının başında gıda ürünleri ile temizlik ve hijyen sektöründe Türkiye’nin önde gelen markalarıyla işbirliği içine girmiştir. Bugün de pazara yön veren markaların distribütörlük hizmetlerini çok daha geniş bir yelpazede sürdürmektedir.

Uzun yıllar satış ve pazarlama kanalında yer alarak bu sektörün öncüleri arasına giren Cihan Group, uzun yıllar süren titiz çalışmaları doğrultusunda 1990’lı yıllara gelindiğinde uzmanlaştığı ürünlerin üretimine başlayarak bu alanda önemli bir yer edinmiştir.

Başlangıçta bir aile şirketi olarak ticari hayatına başlayan grup süreç içinde satıştan pazarlamaya, üretimden yönetime kadar tüm kadrolarda profesyonel yöneticilere yer vermiştir.

2013 yılı sonuna kadar 10.000 m2 açık alan üzerinden kurulu 6.000 m2 kapalı alanda üretime devam etmekte olan ÇiftçilerBirlik Kağıtçılık A.Ş., 2014 yılında yüz milyon dolar yatırım ile Adapazarında 100.000 m2 alan üzerine 25.000 m2 kapalı alan fabrika yatırımıyla üretim kapasitesini yaklaşık olarak 10 kat daha arttırmayı başarmıştır. 1. Faz yatırımı tamamlanmış olan üretim tesisi 3 fazı da tamamlandığında verimlilik esasına dayalı, çevre dostu ve tam bir entegre tesis haline gelecektir.

Ürettiği markalarla sektörünün önemli oyuncularından biri olduğunu kanıtlamış, özellikle kağıt ve hijyenik ürünler grubunda ürettiği Mavibeyaz markasıyla sektörün ilk beş oyuncusundan biri olmayı başarmıştır.

Medikal Ürün gruplarından Hastabezi, Islak havlu, Perine bölgesi temizleme havlusu gibi hijyenik ürünleri GMP(Good Manufacturing Practices) ve ISO 13485:2012 standartlarında üretim yapmaktadır.

2018 yılında gerçekleştirdiği 2. Hasta bezi hat yatırımı, 2. Yatak koruyucu hat yatırımı ve Emici Külot yetişkin hastabezi hat yatırımı ile Türkiye’nin en büyük medikal ürün üreticilerinden biri olmayı başarmıştır.

Kağıt üretiminde; perakende ve ev dışı tüketim kanallarına bir çok marka ile tüketicisine ulaşan ÇiftçilerBirlik; 2018 gerçekleştirdiği yeni converting hat yatırımı ile toplam kağıt üretim kapasitesini 1,5 kat arttırarak tam otomasyona geçmiştir.