Çiftçiler Birlik

Uzun yıllar satış ve pazarlama alanlarında yer alarak sektörün öncüleri arasına giren Cihan Group, 1990’lı yıllara gelindiğinde uzmanlaştığı ürünlerin üretimine başlayarak temizlik kağıtları ve kişisel bakım ürünleri alanında önemli bir üretici olarak yerini almıştır.

Üretim faaliyetini Sakarya 3. Organize Sanayi Bölgesinde yer alan 100.000 m2 arazi üzerine kurulu 25.000 m2 kapalı alana sahip modern fabrikasında sürdürmektedir.

Ürettiği Mavi Beyaz, Flexi, Flexilife, Baby&baby, Bluewhite, Çeksil, Tempak gibi markalarla sektörünün önemli oyuncularından biri olduğunu kanıtlamıştır.

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Çiftçiler Birlik son olarak külotlu yetişkin hasta bezi yatırımı ile Türkiye’deki ilk ve tek yerli sermayeli şirketi ünvanına sahip olmuştur. Önemli oranda ithalat talebi olan bu ürünü yerli olarak üretmeyi başarmış olmanın yanı sıra ihracatına da başlamış ve ülke ekonomisine katkı sunma yolunda önemli bir adım atmıştır.

Hasta Bakım, Bebek Bakım, Temizlik Kağıtları, Hijyenik Kağıt, Islak Havlu, Kişisel Bakım ve Kullan-At ürün gruplarında 500’e yakın ürün çeşidi üretmektedir.